Kredyt gotówkowy w
Kredyt samochodowy w
Kredyt hipoteczny w

Ranking kredytów,

Ranking kredytów to narzędzie pozwalające klientom zdobyć informację na temat jakości usług oferowanych przez banki. Głównym kryterium przy wyborze najlepszego kredytu są zazwyczaj koszty, a wśród nich oprocentowanie. Jeszcze niedawno bardzo dużą popularnością cieszyły się kredyty hipoteczne wśród, których przeważają te zaciągane w frankach szwajcarskich. Przyczyną może być znacznie niższe oprocentowania niż kredytów w złotówkach, dzięki czemu teoretycznie wyliczane raty kredytów były mniejsze nawet o kilkaset złotych. Obecnie rankingi kredytów nie są już tak łaskawe dla obcych walut, co odznacza się również mniejszą popularnością wśród klientów.

Obecny ranking kredytów.

Sytuacja na rynku kredytów odnosi się bezpośrednio do dwóch ważnych znaczników WIBOR i LIBOR. Pierwsza z nich to wysokość oprocentowania po jakiej pożyczki udzielane są bankom między sobą na rynku polskim, a druga międzynarodowym. Banki często ustalają własne oprocentowanie co 3 miesiące, na podstawie zmian w wyżej wymienionych stopach procentowych. Obecnie niskie stawki WIBOR sprzyja zaciąganiu kredytów w naszej walucie, jednak kryzys finansowy sprawił iż banki zwiększyły wymagania dotyczące zdolności kredytowej.

Wpływ rządu na ranking kredytów.

Najlepszy pomysł rządowy to program „Rodzina na swoim”, który pomaga małżeństwom oraz osobom samotnie wychowującym dzieci sfinalizować zakup własnego domu. Wartością dodaną programu jest dopłata z budżetu państwa do kredytu mieszkaniowego, która wynosi 50 % odsetek naliczanych wg stopy referencyjnej, przez pierwsze 8 lat spłacania kredytu. Program ten wpływa na ranking kredytów przez fakt, że nie wszystkie banki oferują możliwość skorzystania z dopłaty, co stawia je na dalszych pozycjach dla grupy osób, które mogą skorzystać z programu.

U nas znajdziesz:

Ranking kredytów gotówkowych
Ranking kredytów hipotecznych
Ranking kredytów samochodowych